Pokaz tańca brzucha

Taniec brzucha Gdańsk Taniec brzucha Gdańsk Taniec brzucha, zwany również tańcem orientalnym, to niezwykle zmysłowy i kobiecy taniec wywodzący się z Afryki Północnej, skąd dotarł do starożytnego Egiptu i na Bliski Wschód. Pierwotnie związany z żeńskim kultem płodności i przygotowaniem do macierzyństwa. Spopularyzowany przez kulturę arabską.

Efektowne drżenia i wibrowania tancerek oraz zmysłowy i tajemniczy nastrój, to znaki rozpoznawcze tańca brzucha. Niezwykle efektowny taniec pokazowy, często tańczony z rekwizytami (m. in. woal, skrzydła Izydy) przenosi publiczność w baśniowy świat Tysiąca i Jednej Nocy.

Różnorodność form tanecznych, od klasycznego tańca brzucha, przeznaczonego wyłącznie dla kobiet, poprzez folklor Afryki Północnej, krajów arabskich i Bliskiego Wschodu (style taneczne również dla mężczyzn), po formy współczesne (shaaby/arabic pop) pozwala na dopasowanie programu artystycznego i animacji tanecznych dla każdej grupy uczestników.

Taniec brzucha świetnie sprawdza się tak podczas kameralnych spotkań w żeńskim gronie (pokazowe lekcje podczas wieczoru panieńskiego, jubileuszu, etc.), jak i podczas większych uroczystości i imprez (efektowne pokazy z rekwizytami na weselach, bankietach, etc.).

Taniec brzucha Gdańsk Taniec brzucha Gdańsk Pokaz składa się z dowolnej ilości zaprezentowanych choreografii; jeden układ taneczny zwykle trwa od 3 do 7 minut.

Lekcje pokazowe zwykle trwają od 30 do 90 minut. Prowadzimy również animacje taneczne i dbamy o dobrą zabawę gości przez cały czas trwania imprezy. Ceny lekcji pokazowych rozpoczynają się od 200 zł.


Jako oprawę imprez okolicznościowych, bankietów oraz imprez prywatnych polecamy również:
pokaz tańca towarzyskiego,
pokaz tańca Bollywood.